تبلیغات
طراحی وب سایت - بهینه سازی سرعت لود شدنِ سایت

بهینه سازی سرعت لود شدنِ سایت

جمعه 7 آبان 1395 03:39 ب.ظنویسنده : نوین رسانه

 

من تصور میكردم میتوانم با دانستن اینكه یك وب سایت چگونه ایجاد میشود،سرعت آن را نیز بیهینه سازى كنم.چرا كه كم كم سرعت تبدیل به تنها مشكل مهم وب سایت من با آن حجم عظیم اطلاعات میشد،در حالى كه مردم همچنان از اینترنت dial-up استفاده میكردند.درسته؟!

این سوال مطمئنا جواب معلوم و روشنى دارد،بله!
قسمت سخت یادگیرى این موضوع زمانى است كه شما باید در یك حالت ایده ال این روال را جلو بروید.بعضى چیزها وجود دارد كه شما باید اول آنها را اولویت بندى كنید و عوامل بیرونى كه بر روى سرعت وب سایتتان تاثیر گذار است را بروسى كنید.
شما باید هر دو موضوع را در نظر داشته باشید.اكثر مردم هنوز با اینترنت هاى خیلى كند كار میكنند،سرعت بستر اینترنت هاى همراه نسل ٣ (3G) هم عالى نیستند و كاربران موبایل درگیر مزاحمت هاى كلاهك هاى داده اى نیز میشوند.همچنین در تمام دنیا میلیون ها دستگاه موبایل وجود دارد كه حتى فرآیند پردازش را نمیتوانند به پایان برسانند
در همین حین كه من سعى میكنم چند تكنیك و نكته اى كه در این مسیر باید انجام دهید را به شما توصیه میكنم باید توجه كنید كه مهمترین چیزى كه شما باید با آن سازگار كنید نوع نگر و طرز فكر شماست.سرعت میتواند در مكالمات،فروش و افرادى كه مجدد به وبسایت شما برمیگردند تا از محتواى آن بهره ببرند،معنى پیدا كند.یك وبسایت با سرعت پایین باعث میشود در وهله اول افرادى كه صبور نیستند را از دست بدهید و بهمین ترتیب به مرور زمان حتى افراد صبور هم از منتظر ماندن خسته شوند و وب سایت شما را ترك كنند.در بعضى موارد هم مشاهده میشود با اینكه سایت سریع بازگذارى میشود اما باز هم احساس میشود سرعت آن به اندازه كافى مناسب نیست.
اینجا اینترنت است و شما باید براى یك مسابقه آماده شوید و در آن هرآنچه كه دارید و فراتر از آنرا ارائه دهید.
توصیه میشود براى اطلاعات بیشتر در مورد توضیحات بصرى و تاثیرات سرعت كم وب سایت ها به اینفوگرافیك هایى كه در اینترنت وجود دارد سر بزنید.

به بهترین بود بیندیشید.
شما باید بهینه سازى سرعت وبسایتتان را هرچه سریعتر شروع كنید و هر بخش طراحى و زمان انجام فرآیند پردازش را به همراه محتواى متنى در نظر بگیرید.
با توجه به اینكه تمامى بینندگانى كه از سایت شما بازدید میكنند،كار طراحى وب سایت انجام نمیدهند،این شانس براى شما وجود دارد كه بیش از حد به طراحى وب سایتتان اهمیت ندهید چرا كه هدف آنها مطالعه و بازدید از محتواى سایت شماست.
اگر شما اولویت بندى بهینه سازى سرعت وبسایتتان را بر پایه ى محتوا قرار دهید به مرور زمان طراحى شما نیز به این روند خواهد پیوست.
سرعت بارگذارى شدن محتواى سایت شما به چند دلیل بزرگ میتواند كند شود:

استفاده از تصاویر با حجم بالا
مسلما فروش محصولى با تصویرى بزرگ و گیرا راحت تر خواهد بودو خب البته كه این فوق العادست، اما خواهشا از این تصاویر حجیم كمتر استفاده كنید،مطمئن شوید كه آنها از لحاظ فضاى خالى حجمى
كاملا فشرده شده اند.و یا ازبهترین روش كه استفاده از تصاویر بردارى است،بهره جویید.
اگر شما به اطلاعات آنها توجه كنید،متوجه خواهید شد كه سایز مورد نظر براى هر صفحه در دستگاه هاى موبایل نزدیك به ١ مگابایت میشود كه جالب است بدانید حجم بالاى تصاویر نیمى از مشكلات  سرعت پایین وب سایتتان را تشكیل میدهد.
شما میتوانید هر دو روش را در كنار هم داشته باشید و بعد از تمام این موارد،پیاده سازى تصاویر مسئولیت پذیر ساده تر نیز خواهد شد.(توصیه میشود براى جا افتادن مطلب در مورد ایجاد تصاویر مسئولیت پذیر بیشتر مطالعه كنید)

تبلیغات و محتواى شخص ثالث
بله،تبلیغات جزئى از محتوا به حساب مى آیند،مخصوصا اگر آنها با بدنه كالایى میكس شده باشند.بدتر انكه بعضى مواقع شبكه ى تبلیغات بسیار بسیار كند است.تعداد دفعات بیشمارى وجود دارد كه من براى پیدا كردن تنها بخشى از یك صفحه و بارگذارى شدن آن بخش اذیت شدم چرا كه مرورگر منتظر بارگذارى تبلیغات از شبكه بیرونى است.
اگر شما تبلیغاتى را در صفحه خود گنجانده اید،آنرا دوبار چك كنید،بررسى كنید كه آنها چگونه اجرا میشوند و مطمئن شوید نمیتوانند مشكلى ایجاد كنند.در بعضى موارد شما به دلیل وجود محتواى سوم شخصى در وب سایتتان به مشكلات كندى در بارگذارى محتوا بر میخورید.اگر احتیاط نكنید با قرار گرفتن در فرمت هایى كه قانونى باعث تغییر محتوا میشود،درگیر رسانه هاى اجتماعى شدن و مسائلى از این قبیل میتواند سرعت سایت شما را پایین و پایین تر بیاورد.

زمانیكه طراحى شما از سرعت كمى برخوردار است.
البته كه تمامى این موضوعات در روش معكوس نیز كار میكنند، به این معنى كه تعدادى از وب سایت هایى كه از تصاویر كوچك استفاده كرده اند و حجم محتوایى آنها فقط شامل متن است به دلیل انتخاب نسنجیده طراحى و نامناسب بودن كدهاى استفاده شده بد آن از معضل كندى سرعت رنج میبرند،چرا كه اكثریت مردم به صورت یك تفریح و كار تفننى به طراحى سایت نگاه میكنند.من متوجه شدم كه اصرار به طراحى با استفاده از نرم افزار فلش (Flash) باعث میشود وب سایت طى یك روز راه اندازه شود ولى به همان سرعت هم به دلایل عدیده از بین برود.توصیه میشود بجاى Flash زبان هاى برنامه نویسی HTML5،CCS3 جاگذارى كنید و جاوا اسكریپت (JavaScript) را به عنوان هدف اصلى خود قرار ندهید.
كابران شما نیاز ندارند كه چیزها از صفحه نمایش بیرون بپرند!آنها فقط نیاز دارد اطلاعات پیشنهادى شما را مطالعه و یا محصول شما را خریدارى كنند.

مسائل و وسایلى كه صرفا جهت سرگرمى در سایت قرار میگیرند و از آنها تفننى استفاده میشود معمولا باعث افت سرعت میشوند.
وب سایت شما براى تاثیر گذار بودن نیازى به افكت هاى پیچیده، انمیشن هاى زیاد و یا چشم اندازهاى براق و درخشان ندارد.مسلما منظور از سادگى نیز این نیست كه شما متنى سیاه رنگ را روى زمینه اى سفید بدون هیچ لایه اى قرار دهید.منظور این است كه هر موضوع كه به سبكى اضافه میشود لازمه آن سنجیده شدن در برابر تجربیات كاربران خواهد بود.
زمانیكه شما انیمیشن و یا موارد دیگر حركتى به وب سایتتان اضافه میكنید،از خودتان سوال كنید كه آیا این مورد را براى یك یا دو چیز استفاده میكنم و یا قرار است در اكثر موارد محتوا دخالت داده شود.شانسى كه در این میان وجود دارد این است كه شما قرار نیست یك برنامه واقعى بسازید.نیازى نیست مواردى از پیش تعیین شده مانند jQuery ها را در وبسایت خودتتان بگنجانید.این موضوع مخصوصا براى سایت هاى كوچك و متوسط كاملا صحت دارد.
من انیمیشن هایى را در صفحات وب دیده ام كه سرعتشان از بازى هاى كامپیوترى هم كمتر است كه اصلا جالب نیست.حال تصور كنید كه بعضى افراد از مرورگرهاى تلفن هاى هوشمند و تبلت ها در بازدید از سایت ها استفاده میكنند.تصور كنید چقدر ناامیدكننده است.
هر زمان نیاز داشتید بك یا چند المان را به طراحى خود اضافه كنید،به كتابخانه JavaScript در بخش پلاگین (plugins) میتوانید بدون استفاده از jQuery یا هر چارچوب دیگر،مراجعه كنید.

استفاده از كدهاى بیش از حد
این موضوع بیشتر به چارچوب هاى HTML و CSS برمیگردد.شانسى كه در این طراحى وجود دارد این است كه لازم نیست از چهارچوب هاى بزرگ مثل خودراه انداز ها و یا پایه هاى از پیش تعیین شده براى راه اندازى یك سایت ساده استفاده كنید.همین مورد میتواند زمان را كمى كاهش دهد اما اگر درست كار نكند میتواند زمان بیشترى نسبت به حد معمول را براى بارگذارى بگیرد. 
اگر شما تصمیم دارید از چهارچوبى خاص استفاده كنید،حداقل كارى كه میتوانید انجام دهید این است كه آن را شخصى سازى كنید و مواردى كه نیاز ندارید را حذف كنید.بیشتر چارچوب هاى بزرگ HTML/CSS راه هاى ساده ترى براى انجام این شخصى سازى را پیشنهاد میدهند.

توضیحى مجدد درباره تصویر
البته در اینجا منظور تصاویر حجیم و بزرگ نیست.راجع به تصاویرى صحبت میكنیم كه در این مقاله راجع به انها صحبت كردیم و حالا میخواهیم نگاهى به جزئیات آنها بكنیم.آیا سایت شما همچنان از تصاویرى براى پس زمینه هاى رنگى، تصاویر متحرك،سایه ها، آیكون ها و از این قبیل چیزها استفاده میكند؟ باید طورى برنامه ریزى كنید كه دیگر از آنها استفاده نشود.
اگر میتوانید از HTML،CSS و تصاویر بردارى استفاده كنید،آن وب سایت را نگه خواهید داشت.ممكن كدهاى بیشترى استفاده شود اما این كدها معمولا  نسبت به فایل هایى با پسوند jpeg و بقیه پسوندها مانند png كم حجم تر هستند.

حالا میتوانید تغییر سرعت سایتتان را مشاهده كنید....
موارد بسیارى براى یادگیرى وجود دارد مخصوصا اگر شما بخواهید از سیستم هاى مدیریت محتوا(CMS) مثل Wordpress یا هر موضوع دیگر با مضمون تنظیمات پیچیده میزبانى استفاده كنید.توصیه اخر به شما این خواهد بود كه ساخت اولین وب سایت خود شروع كنید اما فراموش نكنید یادگیرى مسائل جدید همیشه بخش جذاب انجام یك كار است.


برچسب ها: طراحی وب ، مقاله طراحی سایت ، وبلاگ طراحی سایت ، طراحی سایت کاربرپسند ، نحوه طراحی سایت ، طراحی وب سایت کاربرپسند ،
آخرین ویرایش: جمعه 7 آبان 1395 03:41 ب.ظ

 
شنبه 25 شهریور 1396 07:34 ب.ظ
Hello There. I found your blog the usage of msn. This is a very well written article.
I'll make sure to bookmark it and return to learn extra of your useful info.
Thanks for the post. I will definitely comeback.
شنبه 31 تیر 1396 12:18 ب.ظ
Very nice article, totally what I wanted to find.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر